Přichází zachránkyně školství – totalitní Pedagogická komora

Chtěl jsem si dnes připravit „old school“ (na papír) nový článek o metodách (konečně!). Ale zaujal mě další pokus o záchranu českého školství. Tentokrát od spolku s názvem Pedagogická komora. A proč se nepodělit o zkušenosti především s lidmi mimo školství, že? Kdo se to vlastně snaží zachránit české školství?

Moje první zkušenost s Pedagogickou komorou je starší pochopitelně. Pravidelně mi od nich chodily nevyžádané emaily. Zajímavé by to bylo dnes probrat s expertem na média, jestli se vlastně nejednalo o hoaxy. Pár prvků bylo určitě společných – strašení (stejně v dnešním textu tvrdí, že školství je „na pokraji kolapsu“) a především prosby o sdílení a šíření. Pokud ne hoaxy, tak nevyžádaná reklama?

Proč si někdo založil učitelský spolek? „V současnosti není hlas učitelů jasně slyšet a na jejich zkušenosti není brán zřetel při rozhodování o školství. Učitelé nemají reprezentativní organizaci, která by jednala s ministerstvem školství o chystaných změnách a jejíž zástupci by se účastnili diskuzí v médiích. Často se tak rozhoduje o nás bez nás. Chceme to napravit, a proto zakládáme pedagogickou komoru. Čím více členů bude mít, tím větší váhu získáme. Proto neváhejte a aktivně se zapojte do příprav. Ukažme, že se dokážeme domluvit.

S jakými cíli? „Zvyšuje prestiž učitelského povolání. Reprezentuje všechny pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ jakožto společensky významnou profesi. Pečuje o kvalitu pedagogické obce (etický kodex učitele, zlepšení podmínek k práci, navýšení prostředků na vzdělávání…). Organizuje diskuze uvnitř komory o tématech, které považují učitelé za důležité.

Přečtěte si prosím předchozí dva odstavce ještě jednou. Za prvé, i kdyby se všechno splnilo, jde zase jen o záležitosti nepedagogické, ba byrokratické. Zase jen peníze a nepromyšlené změny, které v důsledky nic nezmění. Peníze jsou nutné a pomohou, ale rozhodně nejsou jedinou nutnou změnou.

Za druhé. Pedagogická komora má hlavní platformu k diskusi a řešení otázek skupinu na sociální síti Facebook. Uzavřenou. Takže musím projít lustrací, abych vůbec byl do skupiny vpuštěn. To je ta „reprezentativní organizace“? Proč musí být uzavřená? Pokud chce něco měnit, musí inspirovat. A za zavřenými dveřmi bude těžko inspirovat. „Učitelé nemají reprezentativní organizaci, která by jednala s ministerstvem“ a „rozhoduje se o nás bez nás“. A kdo nás tedy zastupuje v Pedagogické komoře? Pan Sárközi, který přestal učit, protože mu nestačily peníze. Skutečně mi takové jednání mluví ze srdce a motivuje mě, abych se stal lepším učitele. A především lepší osobností s neposkvrněným charakterem. Opět nás tedy zastupuje neučitel (i když, abych nebyl nefér – děti kdysi potkal a ve škole skutečně učil). I Kápo má svého „Faltýnka“, ale to by bylo na dlouho. Zase neučitel, mimochodem, není to tak?

Ukažme, že se dokážeme domluvit.“ „Reprezentuje všechny pedagogy.“ „Organizuje diskuze uvnitř komory.“ Krása, že? Ale má to háček. Pokud projdete lustrací a dostanete se dovnitř skupiny, musíte být jednotní, neoriginální a souhlasit s Kápem. Jakmile projevíte svůj vlastní názor, nebo dokonce nesouhlas s vedením Pedagogické komory, okamžitě ve skupině končíte, dostane blok a „dopis“ na rozloučenou. Víte, kde to funguje stejným způsobem? Na Facebooku Okamury. Ale ten má alespoň tu slušnost, že má nedemokratickou stránku demokraticky otevřenou.

Ano, vím, článek působí jak hádky mezi dětmi. Ale přijde mi, že zájemci z řad učitelů nebo i mimoškolská veřejnost by neměla naletět hezkým slovům. Nemám s Pedagogickou komorou ani žádnou skupinou nebo organizací nic společného. Jsem tu sám za sebe. Možná se jen snažím naznačit, že tato skupina mě rozhodně nezastupuje. Ani kdyby mi vyjednala o deset tisíc korun měsíčně navíc. Jedná se o falešně znějící nedemokratické hnutí, které se snaží získat legitimitu chlubením se o zastupování nejvíce učitelů (jako Zeman voličů), které navíc získalo na hystericky podaných a nevysvětlených tématech (kariérní řád a inkluze); vystupuje pouze prostřednictvím jedné osoby (Kápo), který jediný má správný názor; a chce krásné nesplnitelné cíle. Co mi to jen připomíná? Největší korupčníci vždy slibují, že zametou s korupcí; největší zachránci demokracie vždy demokracii utopí. Stejné je to s Pedagogickou komorou. Takovou skupinku šéfa a věrných už tady máme a demokracie nám pomalu mizí. Nemilá Pedagogická komoro, neničte naše školství a neničte už tak pošramocenou reputaci nás, skutečných učitelů. Děkuji.

Reklamy

43 comments

 1. Janek Wagner · Prosinec 11

  Můžete, prosím, ty údajné nevyžádané maily doložit?

  To se mi líbí

  • tajnyucitel · Prosinec 11

   Jistě, pane Wagnere. Vložil jsem je přímo do textu jako galerii. Omlouvám se, obrázky emailů tam měly být hned od počátku. Zveřejníte tento text ve své uzavřené skupině na Facebooku? Třeba by z toho mohla být podnětná debata.

   To se mi líbí

   • Radek Sárközi · Prosinec 15

    Až po zveřejnění tohoto blogu nám přišly postupně celkem 3 e-maily s žádostí o vyřazení z databáze – všechny od členů Učitelské platformy. Všem bylo vyhověno. 🙂 Naopak otevřený dopis politikům za záchranu českého školství podepsalo již 2.300 pedagogů. Dobře to vyjadřuje poměr mezi podporou názorů Učitelské platformy a Pedagogické komory mezi pedagogy…

    To se mi líbí

 2. Radek Sárközi · Prosinec 11

  Milý anonyme, napište prosím rovněž článek o Učitelské platformě, která spravuje FB skupinu Učitelé + (nic jiného nedělá, jak je patrné z jejího webu…). Z této skupiny bylo nedávno vyloučeno několik členů vedení Pedagogické komory. Další jsou opakovaně „ztišováni“. Nebo nebyli vůbec přijati. A všechny odkazy na web Pedagogické komory jsou vždy neprodleně smazány. Takto vede tuto FB skupinu pan Kaderka z EDUinu a další správci…

  To se mi líbí

  • tajnyucitel · Prosinec 12

   Článek o Učitelské platformě bych napsat mohl, dobrý nápad. Musím to ještě promyslet, zatím mám jen to, že mažou příspěvky, které uživatelé probírali pár hodin před tím a umístil je na U+ tedy už někdo jiný. Přijat na U+ je každý, ne? Je to otevřená skupina. A další věci jsou pochopitelné, protože stránka má svá pravidla, které lidé porušují. A mezi nejnovějšími příspěvky je i příspěvek pana Wagnera odkazující na Pedagogickou komoru. Ten tím, pokud vím, porušil pravidla. Přesto tam příspěvek stále je a pan Wagner taky. Takže…jen házíte špínu?

   Víte, celkově je zajímavé, že neargumentujete, jen automaticky přecházíte do útoku proti konkurenční skupině. Proč? Kde se to bere? Já nejsem a ani jsem nebyl členem Učitelské platformy. Přesně jako „může za to Kalousek“ a „účelovka“. Nelíbí se mi, že pletete takové věci do školského prostředí. Zrovna včera jsem probíral s šesťáky, jak člověk, který nemá argumenty, očerňuje protivníka. Vymyslete vizi pro školství, konkrétní kroky, které se budou týkat i výuky; buď vymažte nebo napište opět konkrétní kroky, jak zvýšit úctu k učitelům (protože to je hrozný kec (a něco podobného máte v otevřeném dopise); jak si to vynutíte?). Vše je strašně moc obecné. A strašně moc kontraproduktivní, když víme a vidíme, jak vyhazujete členy ze své skupiny. I kdyby Učitelská platforma měla jen facebookovou skupinu U+, tak je to mnohem větší přínos pro školství, než co zatím udělala Pedagogická komora. Proč? Protože na U+ lze najít učitele s jiným názorem, lze tam najít podněty do praxe, lze tam najít inspiraci do hodin atd. Jak učitele inspiruje Pedagogická komora? Tím, že zajistíte více peněz, nezajistíte automaticky lepší výuku a lepší prostředí pro učení. Inspirace a sdílení dobrých zkušeností to zařídí (a samozřejmě na mnohem hlubší úrovni, pokud to bude spojeno s vyšší výplatou). Jen o tom v míru popřemýšlejte.

   To se mi líbí

   • Jana Maříková · Únor 2

    Každý na U+ rozhodně přijat není, pane Tajný…. a mnozí jsou vyloučeni.

    To se mi líbí

 3. Radek Sárközi · Prosinec 12

  Všichni členové spolku Pedagogická komora se mohou přímo vyjadřovat k aktuálním problémům českého školství prostřednictvím anket a dotazníkových šetření nebo přímo připomínkovat on-line dokumenty (tímto způsobem vznikly už stanovy spolku…). Ze spolku nebyl nikdy nikdo vyloučen. Název Pedagogická komora znamená, že kromě učitelů sdružuje všechny pedagogické pracovníky, tedy i ředitele škol, speciální pedagogy, vychovatele, asistenty, lektory atd. Radek Sárközi je pedagog. Máme již 2 300 členů, což je více než všechny ostatní školské spolky dohromady… 🙂 Více zde: https://www.pedagogicka-komora.cz/p/kontakty-odkazy.html

  To se mi líbí

  • Miroslav Klempar · Prosinec 12

   Kdo to p92e za pana Sarkoziho? Že by paní Karvaiová? Proč pan Sarkozi o sobě píše v třetí osobě?

   Liked by 1 osoba

 4. Jana · Prosinec 12

  Do skupiny Učitelé + rozhodně nemůže každý. Například odmítáme notorické spammery, kteří po internetu nekontrolovaně rozsévají nevyžádané odkazy na vlastní weby.

  To se mi líbí

  • tajnyucitel · Prosinec 12

   Děkuji za upozornění. Už jsem byl opraven i jinde. Je to dáno i tím, že FB nemám a nikdy jsem neměl, tak jsem to bral jinak (špatně) – z mého pohledu veřejnosti je tam „otevřeno“, což je evidentně něco jiného, než vstup do skupiny. Za chybu se omlouvám.

   To se mi líbí

  • Radek Sárközi · Prosinec 15

   Tento princip presumpce viny mě velmi pobavil. Tak nějak se postupovalo za totality, že? A pak, kdo je tady totalitní a kdo demokratický… Rozpor mezi slovy a činy je v Učitelské platformě propastný!

   To se mi líbí

 5. Radek Sárközi · Prosinec 15

  Dělat aféru z toho, že někdo někoho osloví e-mailem s žádostí o podporu nebo nabídkou spolupráce, je trapné…

  To se mi líbí

  • tajnyucitel · Prosinec 16

   Tento komentář jste vymýšlel čtyři dny?:) O kvalitě Vaší vlny nových komentářů mluví i to, že byly psány v sobotu v noci…

   Stejně tak, a nelze se ptát jinak, co to melete o totalitě a demokracii v jiném komentáři? Vy vyhazujete ze skupiny za jiný názor. Na U+ musíte být učitel, aby Vás jiní učitelé pustili do skupiny. To je totalitní postup?

   A pořád jste nenapsal žádný argument. Pořád jen něco házíte na Učitelskou platformu? Proč? Já nejsem člen. To mi prostě hlava nebere. Je to jak kdybych napsal článek o fašistech a oni mi sem pak budou psát, ať napíšu i o demokratech, že ty taky mají chyby. Jeden faul za druhým. Parlamentní listy by Vás možná uživily taky, když nestačil plat učitele.

   Dokud nebudou argumenty, nebudu reagovat. Zbavte se ega, manipulace, lhaní a můžeme se bavit. Ale o to Vy, teď najednou, ztratíte zájem. Chápu. Mějte se. Třeba jednou najdete konkrétní vizi pro školství.

   To se mi líbí

   • Radek Sárközi · Prosinec 19

    Ve FB skupině U+ je řada lidí mimo školství (například novináři), neučících (Dobšík, Laurenčíková) apod. Učitelce Janě Kunštekové členství schváleno nebylo…

    To se mi líbí

   • Jana Maříková · Únor 2

    Prosím vás, pane Tajný – proč Tajný – něco s BISkou asi – proč napadáte lidi podle toho, kdy píšou? Srovnejte jen výsledky a publikace členů PK a ostatních spolků – a máte vcelku jasno. Mezitím to vypadá, že učitelé vytvořili dva spolky „zespoda“ – Pedagogickou komoru a Učitelskou platformu. Komora pracuje pro učitele a platforma jí dělá kontrolní orgán, jestli nedělají někde chyby. Vidím to správně?

    To se mi líbí

 6. Janek Wagner · Prosinec 16

  „A mezi nejnovějšími příspěvky je i příspěvek pana Wagnera odkazující na Pedagogickou komoru. Ten tím, pokud vím, porušil pravidla.“ To je přesně popsaný mechanismus. Pokušením pravidel je odkaz na web Pedagogické komory nebo na web Pedagogicke.info. Vám ta ubohost nevadí?

  Odkaz na otevřený dopis si překvapivě administrátoři nedovolili smazat.

  To se mi líbí

  • tajnyucitel · Prosinec 16

   Je to reklama na jiný produkt, takže pro to mám pochopení. A pane Wagner, Vy jste ten rozumný, určitě Vám musí docházet, že problém není Pedagogická komora, ale pan vedoucí Pedagogické komory, který působí poněkud agresivně a sahá k manipulacím, jak mi zde zase ukázal svými třemi novými komentáři. Hodně štěstí ve Vašem snažení něco změnit.

   To se mi líbí

   • Michal Kaderka · Prosinec 16

    Nerad se vkrádám do velmi zajimavé diskuse, jen pro upřesnění:

    Žádný příspěvek z pedagogické.info či PK nebyl smazán, pokud nebyl duplicitní. A to do června, kdy jsme se rozhodli, že pojmeme U+ jako interaktivní magazín a zveřejnili nová pravidla. Nechtěli jsme, aby se v nich objevovaly přípěvky, které byly určeny k programovému šíření či byly určeny k propagaci produktů, služeb apod. Nechtěly jsme, aby U+ vypadala stejně jako každá jiná skupina.

    V U+ je mnoho členů vedení vedení PK, vyloučena byla pouze paní Karvaiová za opakované porušování pravidel. Když mne osobně posléze kontaktovala a požadovala vysvětlení, bylo zřejmé, že své jednání za porušení pravidel stále nepovažuje. Musím konstatovat, že členové mnoha organizací nová pravidla akceptovali, pokud potřebovali něco naléhavého sdělit, obrátili se na adminy a vždy jim bylo vyhověno. Dokonce se na nás jednou obrátil i pan Wagner a taktéž mu bylo vyhověno. Bohužel jen skupina lidí kolem PK nová pravidla neakceptovala a stále si vynucuje pravidla, která platila na jaře.

    Jen k výroku „Vám ta ubohost nevadí?“ – myslím, že to je přesně ta pointa, o které Tajný učitel píše – kdo nesouhlasí s PK, je vyloučen a zároveň je povinován nechat zveřejňovat vše týkající se PK ve svých skupinách apod. Kdo tak nečiní, je dehonestován jako ubožák. Další formu nátlaku zde vypisovat nebudu.

    Ad: „Odkaz na otevřený dopis si překvapivě administrátoři nedovolili smazat.ů – vůbec to není o tom, že jsme si to nedovolili smazat, opět se ukazuje ta otřesná rétorika, která je směrována pokaždé, když se objeví nějaká forma nesouhlasu. O smazání příspěvku jsme diskutovali, stejně jako o vyloučení pana Wagnera z U+ za opakované porušení pravidel. Jenže mezitím pan Hartmann objevil na Twitteru příspěvek Tajného učitele a zveřejnil ho pod dopis v příspěvku pana Wagnera. Pan Hora ho pak nasdílel jako samostatný příspěvek a dohodli jsme se, že pana Wagnera vylučovat nebudeme, aby mohl na kritiku Tajného učitele reagovat. Ze stejného důvodu jsme nesmazali ani dopis. Je však typické, že namísto vyvracení tezí uvedených v blogu Tajného učitele se pan prezident obořil do Učitelské platformy, která nemá s TU nic společného a především vůbec nesouvisí s příspěvkem. Jsme rádi, že si toho již všimlo hodně lidí.

    Jinak žádnou presumpci viny v U+ nemáme, nevpustili bychom jinak do skupiny pana Wagnera aspol. Pan prezident požádal o vstup do U+ až někdy vloni na podzim, nejdříve však začal sledovat stránku Učitelské platformy, kde šířil spamy, útočil na jednotlivce v UP, psal neuctivá oslovení „Kaderka, Mazancová“ apod. a žádný z příspěvků neměl potenciál věcné diskuse. Nikdo se nesmí divit, že jsme pana prezidenta poté, co se do U+ hlásil, nepustili. A přesto pan prezident považuje za naší povinnost jej do skupiny přijmout, nechat zde sdílet příspěvky týkající se PK apod. A to je přesně to, o čem Tajný učitel píše.

    Předpokládám, že i po tomto vysvětlení se v této diskusi bude útočit na UP, U+ apod. Nevadí mi to, ať tuto úroveň argumentace a napadání každý vidí. Reagovat již ovšem nebudu.

    Přej všem hezké svátky, Michal Kaderka.

    To se mi líbí

 7. Radek Sárközi · Prosinec 18

  Útoky na Pedagogickou komoru jsou na FB U+ velmi časté. Dříve se útočilo hlavně na kolegu Wagnera, teď zase na mě… Bohužel různé pomluvy o Pedagogické komoře šíří představitelé Učitelské platformy i v oficiálních rozhovorech médiích. Pokud si mysleli, že jim to přivede více členů, tak se spletli. Je to pidispolek bez mandátu od učitelů, kteří o členství nemají zájem. Naopak do Pedagogické komory se hlásí přes 100 nových členů měsíčně. A i FB skupiny Pedagogické komory rychle rostou. Tyhle výpady nám spíše pomáhají, protože učitelé vědí, že jde o nekorektní útoky, a přivede je to k rozhodnutí stát se členem Pedagogické komory. Celkem trefně nazval pan Sotolář UP Antiučitelskou platformou…

  To se mi líbí

 8. Pingback: Pedagogická komora versus Učitelská platforma I: Učitelé mínus – ROBERT ČAPEK
 9. Radek Sárközi · Prosinec 21

  To, že do školství neustále mluví „expert“ Tomáš Feřtek, zakladatel Eduinu, který nemá ani vysokou školu – má jen maturitu jakožto elektromechanik by si samostatný článek nezasloužilo? A co článek o vnitřních nedemokratických mechanismem neziskovky Eduin? Nebo o jejím netransparentním financování…

  To se mi líbí

 10. Radek Sárközi · Prosinec 21

  Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník

  § 184

  Pomluva
  (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

  (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40

  To se mi líbí

  • tajnyucitel · Prosinec 22

   Prosím Vás, klid. Jste si zase po x dnech vzpomněl? Strašně Vám děkuji za uznání, že já, ubohý anonym, dokážu „značnou měrou ohrozit“ vážnost Vás a Vaší organizace. Víte, v čem je problém? Že v textu jsou pravdivé informace. Nebo co v je v něm nepravdivého? Vypadá to, že žijete v bludu. Četl jste nového Čapka? Potvrzuje má slova. Četl jste komentáře na Facebooku pod mým textem? Spoustu lidí potvrzuje slova z mého textu. Takže na toto prosím pozor. Aby nebyl další článek s větším dopadem. Pořád jen házíte špínu na ostatní ve stylu „my jsme špatní, ale jsou tu i další špatní“. Tím si asi reputaci nezlepšíte. Nejen, že se budu bránit, ale taky přejdu do ofenzívy. Tohle si prosím výrazně zapamatujte. Už sem prosím nechoďte, až Vás zase po pár dnech napadne nějaký úžasný komentář, který nic nekomentuje.

   A když jsme u paragrafů…Co třeba „šíření poplašné zprávy“? Nebo „klamavá reklama“? A na Váš rozkol mezi psaným slovem a reálným chování lze napasovat více paragrafů. Screeny už mám pořízené. Tak hezké Vánoce a ať se Vám daří připravit se na výuku po Vánocích…Oh, teď mi to došlo. Vy nejste učitel.

   To se mi líbí

 11. Radek Sárközi · Leden 2

  Doplnil bych novou informaci, že z FB skupiny Učitelé+ byl nedávno vyloučen Janek Wagner.

  To se mi líbí

 12. Michal Kaderka · Leden 7

  Vyloučení pana Janka Wagnera potvrzuji. Nevyloučili jsme jej ani poté, co nás nazval prachsprostá hovada, ubožáky apod., protože napadal jen nás a ne další členy skupiny. Nicméně v červnu jsme změnili koncept U+ na interaktivní online magazín a zveřejnili nová pravidla. Do té doby se v U+ objevovaly i čtyři sériové příspěvky denně, které se objevovaly ve všech pedagogických skupinách. Připomínám, že více jak rok nebyl z U+ smazán jediný příspěvek PK, byť to byly příspěvky, které se taktéž objevovaly naprosto všude.

  Pan Wagner byl opakovaně upozorněn, aby již soukromé projekty nepromoval (PK či pedagogicke.info) a aby vždy žádal adminy, pokud uzná sdělení za naléhavé a chce je v U+ zveřejnit. Dokonce se na nás jednou obrátil a my mu bez řečí vyhověli. Pan Wagner ovšem pravidla nedodržoval, proto byl i opakovaně ztišen. I nyní na tomto blogu jsem uváděl, že jsme již vyloučení pana Wagnera diskutovali, ale nepomohlo to. Mou domněnkou je, že to pan kolega prostě dokola zkoušel a z nepochopitelného důvodu zveřejnil další příspěvek. Je to pravděpodobně ona totalita, které se musí všichni učitelé podřídit.

  Jen pro úplnost – pan Wagner byl vyloučený až po 18 měsících ze skupiny, kterou adminují lidé, které sám ze své skupiny vyloučil v rozmezí jednoho až tří měsíců (a asi se neshodneme, zda to bylo za názory či porušování pravidel). A v U+ nám intenzivně nadával, napadal nás v jiných skupinách atd. Stejně jsme jej v U+ nechali.

  Pokud je UP a U+ nevýznamnou pidiskupinou, nerozumím tomu, proč je tak důležité, abychom se i my museli podřídit vnucovaným pravidlům a proč to vzbuzuje tolik vášní.

  Přeji všem vše nejlepší a mnoho úspěchů do nového roku!

  S pozdravem, Michal Kaderka.

  To se mi líbí

  • Janek Wagner · Únor 2

   Takže jsem byl vyloučen za vložení odkazu do skupiny. Děkuji za upřímnost.

   To se mi líbí

 13. Ladislav Brázda · Únor 2

  Dobrý den, musím dát za pravdu jak textu, tak komentářům pod ním, což jsem si vyzkoušel na vlastní kůži. Plus mám osobní zkušenost jak s panem Sarkozim, tak panem Wagnerem, a stejně tak paní Kunštekovou, takže mne už vůbec nic nepřekvapuje. Před časem jsem si založil na facebooku profil, chtěl jsem začít komentovat příspěvky Pedagogické komory, texty Pedagogické info a příspěvky pana Sarkoziho. Nic vulgárního, pouze věcná diskuse nad tím, co výše uvedení hlásají. Musím říct, že jsem byl velmi udiven tím, s jakou rychlostí mi v tom bylo zabráněno. Nejdříve smazání příspěvků, poté blokace. Samozřejmě mám vše zaznamenáno a zascreenshotováno.

  Pedagogická komora je spolek, ve kterém se Radek Sarkozi schovává za černé duše. Tento pán o sobě velmi rád čte, denně píše novinářům, denně skrze 106 loudí informace, a to nejen z ministerstva školství, které poté okamžitě předává novinářům, aby byl uveden jako zdroj. Chce se vkrást na důležitá jednání, aby – podle jeho slov – pracoval pro učitele. Pravda je ale taková, že se chce prostě jen vidět, číst o sobě, jako o prezidentovi. To se mu ale už moc nedaří. Pořád mluví o tom, kolik za ním stojí učitelů, ale že by někdy dal někomu nějaký seznam, to nikoliv. Prý nemůže. Jistě, že nemůže, vyšlo by najevo, kolik členů pedagogická komora opravdu má.

  Pan Sarkozi umí jen kritizovat, nikdy nepřišel s jediným rozumným návrhem (jeho x bodů pro lepší školství jsou spíše k smíchu), a zároveň chce jen destruovat anebo torpédovat návrhy druhých. Byl to on, kdo torpédoval například kariérní řád, který by v českém školství leccos změnil, a teď se tváří, jakoby nic. Přitom spoustu věcí, které kritizuje, by kariérní řád pedagogů vcelku obstojně vyřešil.

  Sarkozi je jen obyčejný zamindrákovaný řvoun, obklopený lidmi, jako je hrubíán Wagner, o kterém si i vrabci na střeše cvrlikají, že jeho pifka na veřejnou správu není dána zájmem o pedagogy, ale spíš zájmy vlastními, ekonomickými …viď, Janku, však ty dobře víš…

  To se mi líbí

  • Janek Wagner · Únor 2

   Koukám, že se tady anonymní deprivanti sešli… Ladislav Brázda je na FB jen fake účet. Jen další zbabělý sráč. My hrubiáni je nazýváme pravým jménem…

   To se mi líbí

   • Ladislav Brázda · Únor 2

    Po zkušenostech se sektou zvanou pedagogická komora se mi nemůže nikdo divit, že své pravé jméno raději skrývám… Nejsi ani tak hrubián jako spíš primitiv. Jen se předveď, oba víme, že to umíš i líp…

    To se mi líbí

   • Janek Wagner · Únor 2

    Takže si to shrňme: zbabělý sráč si založí falešný účet na sociální síti Facebook v rozporu s jejími pravidly a pak se diví. Pofoukejte mu bebíčko! Ona by mu zřejmě ta sekta zabránila v profesním rozletu 😉 Podle stošestky to ale funguje trošku jinak, než „denně skrze 106 loudí informace, a to nejen z ministerstva školství, které poté okamžitě předává novinářům, aby byl uveden jako zdroj.“ Odpovědi musí povinný subjekt publikovat a novináři odpovědi pečlivě sledují sami 😉

    To se mi líbí

  • Radek Sárközi · Únor 3

   Váš účet bez přátel a bez historie a bez obsahu a bez fotky porušoval pravidla sociální sítě Facebook. zablokován jste byl oprávněně. Jen jste zde prozradil, co jste za člověka. Své urážlivé posty a tykání klidně zveřejněte. Nechť všichni vědí, že jste troll. Předpokládám, že používáte i falešné jméno…

   To se mi líbí

   • Ladislav Brázda · Únor 3

    Mé posty urážlivé nebyly, jen nekorespondovaly s vašim viděním světa. Proto ihned blokace a očerňování. Takto jste to udělali již několikrát. Takto funguje demokracie v rámci komory.

    To se mi líbí

 14. Ladislav Brázda · Únor 2

  Lhát, že má někdo tolik a tolik členů, to je zase v rozporu s dobrými mravy. Sekta mi v profesním rozletu nezabránila, a ani nevím, proč by měla. Jedná se o zcela bezvýznamný zapsaný spolek, který – ač si hraje na lékařskou komoru v čele s prezidentem – není vlastně ničím. Jen řve, aby na sebe upozornil. To dělají jen zamindrákovaní ubožáci, a to jsi bohužel i ty, Janku. Je mi tě líto, bývals docela fajn chlap.

  To se mi líbí

  • Radek Sárközi · Únor 3

   Nařknout někdo bez důkazů ze lži, je bohapustá pomluva. Pedagogická komora organizovala petici s 22 000 podpisy, výzvu senátorům s 7400 podpisy, otevřený dopis s 3500 podpisy, má na FB přes 7000 diskutujících. 2450 členů spolku odpovídá počtu členů na Slovensku, kterých je 3000, ale tam existuje obdobný spolek již mnoho let.

   To se mi líbí

   • Ladislav Brázda · Únor 3

    A kde mohu najít seznam oněch 2450 členů? Pokud jsou členové, zaplatili tedy 111 korun příspěvek, což = 270 tisíc korun. Co s těmito penězi komora dělá?

    To se mi líbí

 15. Ladislav Brázda · Únor 2

  A můžu tedy poslat 106 na Pedagogickou komoru, aby konečně zveřejnila, kolik má členů? Nebo nějaká výroční zpráva včetně financování? Stačilo by celkovou částku za členské příspěvky vydělit 111. Nebo je v té kolonce snad jen 333 za vás tři? 😀

  To se mi líbí

  • Radek Sárközi · Únor 3

   Pedagogická komora průběžně zveřejňuje počty svých členů hned na titulní stránce webu v jeho hlavičce. Pokud jich přibude 50 až 100, údaj aktualizujeme. Viz: „Hledáme, co nás spojuje. Potřebujeme více svobody, důvěry a spolupráce. Ukažme, že se dokážeme domluvit. MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, VŠ, ZUŠ… Učitelé, ředitelé, speciální pedagogové, vychovatelé, asistenti… Školy státní, soukromé, církevní… Spolek Pedagogická komora, z.s., má 2.450 členů. Naše skupina na Facebooku má 7.000 diskutujících. Usilujeme o lepší postavení pedagogů ve společnosti. Členství v Pedagogické komoře je nejefektivnější cesta k prosazení pozitivních změn ve školství.“

   To se mi líbí

   • Ladislav Brázda · Únor 3

    Jaké pozitivní změny ve školství jste zatím prosadili? Teatrální zrušení kariérního řádu? To bylo naprosto zbytečné, nebyl to špatný návrh, časem by si to sedlo.

    To se mi líbí

   • Ladislav Brázda · Únor 3

    A mimochodem, napsat si na web nějakou číslovku s tím, že jde o počet členů, může každý. A diskutující lidi na facebooku, nebo lidé, co se podepsali pod petici, no to snad není myšleno vážně…

    To se mi líbí

 16. Radek Sárközi · Únor 3

  Twitter Pedagogické komory byl zablokován Učitelskou platformou. Učitelská platforma mi na své FB stránce zablokovala diskuze. Z FB skupiny Učitelé+ byla vyloučena řada lidí z vedení spolku Pedagogická komora. Jiným bylo předem znemožněno členství. Jestli je tu někdo totalitní, pak je to Učitelská platforma. Učitelé to vědí, proto má naprosté minimum členů. Podle výpisu z transparentního účtu jich není ani 5. 😀 A to se snaží nahnat co nejvíce členů tím, že bere studenty VŠ a loví mezi středoškolskými studenty… Učitelská platforma nevykonává žádnou činnost ve prospěch učitelů. S urputnou záští ale šíří v médiích i v zákulisí pomluvy o Pedagogické komoře. Informovali mě o tom novináři, které se takto snaží Učitelská platforma ovlivnit…

  To se mi líbí

  • Ladislav Brázda · Únor 3

   Učitelská platforma je mi fuk. Vyloučení z Učitele+ zde bylo např. panem Kaderkou vysvětleno…

   To se mi líbí

 17. Michal Kaderka · Únor 4

  Tak naposledy, zůstalo ve vzduchu několik nevyjasněných informací:

  1. Ad totalita Učitelské platformy a neumožnění vstupu pana prezidenta do U+. Ten samý důvod je i pro blokaci Twitteru. Pan Wagner byl vyloučen za opakované porušování pravidel – vkládáním příspěvků, které propagovaly jeho vlastní projekt (viz výše). K vysvětlení jen zkopíruji již jednou uvedený text v tomto vlákně.

  Pan prezident požádal o vstup do U+ až někdy vloni na podzim (2017), nejdříve však začal sledovat stránku Učitelské platformy, kde šířil spamy, útočil na jednotlivce v UP, psal neuctivá oslovení „Kaderka, Mazancová“ apod. a žádný z příspěvků neměl potenciál věcné diskuse. Nikdo se nesmí divit, že jsme pana prezidenta poté, co se do U+ hlásil, nepustili.

  2. Náš transparentní účet neumožňuje podat informaci o počtu členů, protože nemáme žádný registační a členský příspěvek. V současné době máme mezi 200 – 300 členy (přesná čísla má dozorčí komise). O „nahnání členů“ nemůže být řeč, o nic takového neusilujeme, to je nepochopení charakteru UP. Členství dokonce schvalujeme. Vstup do UP jsme nabídli jen v prvním týdnu po založení UP a poté až po více jak roce, a to 8. ledna 2019. A to pouze přes skupinu U+ a stránku UP na FB, do té doby jsme žádnou náborovou kampaň nevedli a pravděpodobně žádnou dlouho nepovedeme.

  3. Podmínkou členství v UP je být aktivní učitel/ka, je nutné mít úvazek a výuku v rozvrhu. Výjimka se vztahuje na učitele/ky na RD/MD, pokud mají stále platnou smlouvu. Máme i formu pasivního členství – studenti pedagogických oborů na vysokých školách. Všichni studenti – připomínám že všichni – zároveň i učí (k únoru 2019), tudíž aktuálně se mezi členy nenachází jediný člověk, který by neučil. Nemáme tedy jedinéh pasivního člena. Informace o přijímání středoškolských žáků je nepravdivá, naše stanovy nic takového nepovolují.

  4. „S urputnou záští ale šíří v médiích i v zákulisí pomluvy o Pedagogické komoře. Informovali mě o tom novináři, které se takto snaží Učitelská platforma ovlivnit…“ – Asi nemá cenu požadovat uvedení zdroje, větu považuji jen za konstrukt vytvoření nepřítele. Naše komunikační strategie s médii je zásadně pasivní – velmi omezeně vydáváme tiskové zprávy, které zůstávají bez tzv. follow up (kontaktování novináře s tím, zda si tiskové zprávy všiml apod.). Všechny naše výstupy jsou pasivní – pouze na vyžádání médií. Více bychom ani nestíhali, na nezájem médií si nestěžujeme. I tak se držíme zásady, že odpovídáme jen na to, na co se nás média zeptají. Dodržujeme zásadu: neobtěžujeme, nekontaktujeme, nic nepožadujeme. A protože nejsme zaměření na to, abychom přilákali co nejvíce členů, tak ani nepožadujeme, aby se v médiích objevoval název UP. Jde nám čistě o obsah, který ve veřejném prostoru zazní. V minulém týdnu jsme ovšem vydali tiskové sdělení, které se týká správného označení spolků. Tiskové sdělení bylo však vydáno transparentně a je umístěno na našem webu. https://ucitelskaplatforma.cz/index.php/2019/01/29/informace-pro-media-prosim-pouzivejte-spravna-oznaceni-spolku-profesni-komora-pedagogu-neexistuje/#more-365 To ovšem není zákulisní pomluva a věřím, že se s textem ztotožní i celé vedení PK a má zájem na tom, aby byly názvy spolků zveřejňovány správně.

  5. Je pozoruhodné, jak se neustále diskuse obrací k UP, byť je článek o něčem jiném. Pokud je UP bezvýznamná pidiskupina, která nevyvíjí žádnou činnost, tak věřím, že si tuto pozornost nezaslouží.

  Přeji mnoho úspěchů, MK.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s